Příprava na masáž po porodu: Co očekávat?

Proč si dopřát masáž po porodu?

Je běžně známo, že masáže jsou skvělým způsobem, jak se uvolnit a zbavit se stresu. Ale masáže po porodu? To už je něco nového, že? Ale ve skutečnosti to není tak překvapující, jak by se mohlo zdát na první pohled. Přeci jen, tělo prochází obrovským množstvím změn během těhotenství a porodu, a nějaká ta extra péče po všem tomto zápřahu se rozhodně hodí. Představte si, že byste si mohli dopřát něco, co by vám pomohlo snížit únavu, napnout kůži a navrátilo by vám vaši pohyblivost. To je právě ta krása masáží po porodu. A jestli se ptáte, když jsem takovou masáži podstoupila já, tak ano! Byla to úžasnná zkušenost, kterou bych si přála každé matce.

Jak probíhá masáž po porodu?

Tak na první místo, masáž po porodu není jen o krku a zádech. Je to celková procedura, která zahrnuje mnoho různých technik, které se zaměřují na celé tělo, dokonce až na vaše vnější a vnitřní orgány. Mnoho žen, včetně mě, má pocit, že se po porodu cítí trochu mimo a jejich tělo je nějaké "rozházené". Masáž po porodu vám pomůže se opět cítit jako celek. Nejprve začnou s masáží hlavy a pak postupně sestoupí až k nohám. Ve chvíli, kdy jsem ležela na tom masážním stole se zavřenýma očima, začala jsem poprvé po porodu cítit celé své tělo. Byl to úplně nový pocit, pocit, který mi připomněl, že jsem stále ta stejná Terezie.

Kde a jak najít vhodné místo pro masáž po porodu?

Já osobně doporučuji hledat místa, která jsou specializovaná na wellness a lázeňské procedury pro matky po porodu. Další skvělou volbou jsou těhotenské kliniky a mateřská centra, které často nabízejí masáže po porodu jako součást jejich služeb. Je důležité, aby personál byl vyškolený a měl zkušenosti s masážemi pro nové matky. Moje první masáž po porodu byla ve wellness centru, kde jsem nadšeně zjistila, že masérka je zároveň zkušená porodní asistentka. Tolik klidu jsem nezažila už dlouhou dobu! Ale pokud nemáte možnost jít na masáž, nezoufejte. Zkuste si najít nějaké online tutoriály a poprosit svého partnera, rodiče nebo přítele, aby vám doma udělali masáž. I Luna, moje kočka, se ke mně přidala, když jsem se doma masírovala. Ach, ta kočičí společnost!

Co s sebou na masáž po porodu?

Na masáž po porodu byste měli mít to samé jako na jakoukoliv jinou masáž. Ujistěte se, že máte pohodlné oblečení na změnu a dostatek vody na hydrataci. Je také dobré mít s sebou nějaké zdravé občerstvení na doplnění energie po masáži. A nezapomeňte na něco, co by vás případně mohlo uklidnit a rozhýbat, jako jsou vaše oblíbené knihy nebo časopisy. Já osobě si ráda přečtu nějaký časopis o rostlinách nebo o městě Brno. Kvidovi, mémú papouškovi líbilo, když jsem se vrátila domů plná relaxace a přečetla si něco nahlas. Zajímavého je, že ačkoliv byl celý den klidný, vždy začal křičet, když jsem se vrátila z masáže. Asi jsem mu přerušovala jeho klidný odpolední spánek. Ach, ta papouščí nátura!

Collistar perfect body sublime melting cream

A nakonec bych vám ráda doporučila jednu skvělou věc, kterou jsem objevila během své cesty za regenerací po porodu. Je to krém na tělo od značky Collistar s názvem Perfect Body Sublime Melting Cream. Tenhle krém jsem si koupila na základě doporučení mé masérky a musím říct, že je to jeden z nejlepších produktů, které jsem kdy vyzkoušela. Má lehkou texturu, která se snadno nanáší a rychle se vstřebává do pokožky. Je také skvělý pro péči o strie a celulitidu a po několika týdnech užívání jsem viděla obrovský rozdíl. K tomu má krém také krásnou vůni, což je vždycky plus. Po masáži jsem na sebe tento krém nanesla a cítila se jako nová žena. Kudo má obzvláště rád vůni tohoto krému a vždycky si mě přijde očichat, když ho používám. Takže pokud chcete doplnit svou péči o tělo po porodu, rozhodně vyzkoušejte tento krém. Určitě vám to přijde vhod!