Jak se dostat k úlevě od migrény: Antimigrenozní masáž

Co je to migréna a jak nám může pomoci antimigrenózní masáž?

Vítejte ve světě migrény, něčem, co zná snad každý z nás. Někdo ji zažívá občas, někdo pravidelně a někdo s ní bojuje každodenně. Já jsem si jí velmi dobře vědoma, protože migréna je mou věrnou družkou již mnoho let. Ale našla jsem způsob, jak se s ní vypořádat a tím, není nic jiného než antimigrenózní masáž.

V dnešní rychlé době se často střetáváme s přetížením a stres. A to jsou hlavní příčiny migrény. Ačkoli migréna může mít mnoho příčin a projevů, její nejčastější příčinou je stres a napětí. Migréna může způsobit bolesti hlavy, závratě, rozostřené vidění, nevolnost a dokonce i v závažných případech zvracení.

Antimigrenózní masáž je technika, která se používá k uvolnění těchto napětí v hlavě. Zahrnuje hladké a souvislé pohyby, které uvolňují napětí v hlavě a tím pomáhají zmírnit bolest. To vše se děje příjemnou, uvolňující a pomalou masáží. Není to nic složitého ani bolestivého, naopak!

Čím a proč nám může pomoci antimigrenózní masáž?

Antimigrenózní masáž je tedy technika, jejíž použití může mít významný dopad na naše zdraví a pohodu. Jestliže trpíte migrénou, tato masáž vám může pomoci zmírnit napětí ve svalech hlavy, krku a ramen, které mnohdy stojí za bolestmi hlavy.

Mezi hlavní přínosy antimigrenózní masáže patří uvolnění svalového napětí, zlepšení průtoku krve a lymfy, odstranění toxických látek z těla, snížení únavy a stresu a zvýšení celkové pohody. Máme tu tedy "multifunkční" pomocníka, který nám dokáže nabídnout spoustu výhod!

Mnohdy mi Lukáš říká, že i když nemá migrénu, antimigrenózní masáž mu dodá pocit klidu a relaxace. Takže proč ji nezkusit?

Postup a technika antimigrenózní masáže

Chcete-li se pokusit o antimigrenózní masáž, měli byste vědět, jak na to. Nejprve si připravte pohodlné prostředí. Upřímně řečeno, nic víc nepotřebujete, než tichý pokoj, pohodlné lehátka (nebo postel) a dobrou olejovou lampu.

Nyní si lehněte a začněte masírovat celou hlavu, krk a ramena. Masírujte plynule, ale jemně. Cílem je uvolnit napětí v svalech a zlepšit průtok krve a lymfy.

Pamatujte, že při masírování byste měli používat různé techniky. Například rotace, stlačení a roztahování. Tyto techniky pomáhají uvolnit svaly a zlepšují prokrvení. Je důležité přizpůsobit masáž vašim potřebám. Pokud cítíte bolest nebo nepohodlí, je nutné techniku upravit.

Někdy je také dobré vzít si "masážní pauzu". To znamená, že po dobu 10–20 minut nebudete nic dělat. To umožňuje vašemu tělu relaxovat a řádně vstřebat všechny přínosy masáže.

Tipy a rady jak se dostat k rychlé úlevě

Pokud patříte mezi ty, co rádi "migrují", chtěli byste pravděpodobně mít nějaké rychlé tipy a rady, jak se dostat k úlevě. První je jednoduchá a jistě ji znáte. Dostatek odpočinku. Migréna je signálem, že náš mozek potřebuje klid a odpočinek. Proto si každý den dopřejte alespoň hodinu stranou jen pro sebe.

Další tip je relaxace. Musíme se naučit relaxovat. Je důležité umět se ponořit do stavu hluboké relaxace, který pomáhá uvolnit napětí a zmírnit bolest. Může to být meditace, hluboké dýchání nebo třeba jen poslouchání relaxační hudby.

Jestliže se trápíte migrénou, zkuste také dodržovat pravidelný spánkový režim. Vaše tělo potřebuje dostatek odpočinku a spánku k regeneraci. Pokud tedy máte možnost, zkuste se vždy vyspat.

V neposlední řadě je dobré vyvarovat se stresu a nervovému napětí. Se stresem se setkáváme na každém kroku, ale je důležité se naučit, jak ho správně zvládat.

Příběh z mého života

Teď bych vám ráda pověděla příběh z mého života, který se týká právě migrény. Jako mladá dívka jsem velmi často trpěla migrénou. Bylo to nesnesitelné a neustále jsem hledala způsoby, jak se zbavit té hrozné bolesti.

Jednou, když jsem byla zase na návštěvě u lékaře, mi doporučil zkusit masáže. Byla jsem skeptická, ale rozhodla jsem se to zkusit. A byl to zázrak! Pomohlo to! Začala jsem navštěvovat masérku a pozorovala jsem, jak se moje migrény postupně zlepšují.

Od té doby jsem zjistila, že kdykoli mám migrénu, masáž mi opravdu pomůže. Nemusím brát žádné léky, stačí jen pár minut masáže a je mi lépe.

A jak na to doma?

Závěrem bych vám měla říct, že v praxi to je jednodušší, než by se zdálo. Chápu, že nemá každý z nás čas chodit pravidelně na masáže. Jednou z možností je naučit se základy a pokusit se o to doma.

Zkoušela jsem to a funguje to! Stačí jen 15-20 minut denně a máte možnost se zbavit migrény nebo alespoň její intenzity. Často si to udělám ve večerních hodinách, když se uklidní děti a dům se potopí do ticha. Je to má chvíle, kdy můžu relaxovat a uvolnit se.

Zkusit můžete také aromaterapii. Použití esenciálních olejů jako je levandule, máta nebo eukalyptus může přinést rychlou úlevu. Jen si buďte jisti, že jste nealergičtí na některý z nich.

Migréna je nepříjemná, ale pokud najdete správnou techniku a můžete se jí zbavit, stává se snesitelnější. Takže pokud trpíte migrénou, vyzkoušejte antimigrenózní masáž. Je to skvělý způsob, jak se zbavit bolesti bez potřeby léků.