Thajské masáže: Co je to a jak to funguje?

Úvod do tajemství Thajské masáže

Všichni jsme slyšeli o Thajské masáži, známé také jako "starodávný kouzelný dotek z východu". Ale víte co to je? Spousta lidí si myslí, že Thajská masáž je jen dalším druhem masáže, jaký máme na západě. Ale to není pravda, ano je to masáž, ale jeste mnohem více. Nejde jen o fyzickou manipulaci s tělem, ale o posunutí energie, uvolnění napětí a dosažení celkové rovnováhy.

Dějiny Thajské masáže

Věděli jste, že Thajská masáž má historii starou více než 2500 let? Jde o kombinaci ošetření z tradiční čínské medicíny a ájurvédy. Thajská masáž byla také ovlivněna buddhismem a jeho důrazem na meditaci a kultivaci vnímání těla. Legendární zakladatel Thajské masáže, Shivago Komarpaj, je často označován za osobního lékaře Buddhy.

Základní principy a techniky Thajské masáže

Thajská masáž pracuje s principy "Sen" či energetickými liniemi v našem těle. Představte si to jako cesty, kterými energie putuje tělem. Cílem je zajistit, aby energie v těle volně proudila a aby nedocházelo k blokacím, které mohou vést k bolestem a dalším zdravotním potížím. Techniky Thajské masáže zahrnují tlačení, tahání, stisknutí a někdy i cvičení pasivní jógy.

Co můžete očekávat od session Thajské masáže?

Očekávejte, že budete na podlaze na matraci (ano, nesedíte v lehátku jako u západní masáže) a budete mít na sobě pohodlné oblečení, které umožňuje volný pohyb. Maskaž nemusí nutně používat oleje nebo lotions, ve skutečnosti při tradiční Thajské masáži se oleje často nepoužívají. Maskaž vás bude manipulovat do různých pozic a postojů, které vám pomohou uvolnit napětí a zlepšit průtok energie v těle.

Jak se připravit na Thajskou masáž?

Pokud se chystáte na svou první Thajskou masáž, je třeba si připravit tělo tak, aby mohlo z ní těžit co nejvíce. Je dobré se napiť hodně vody, abyste byli hydratovaní. Jídlo by mělo být lehké, aby nedošlo k nepohodlí během masáže. Před masáží se také doporučuje provádět několik lehkých protahovacích cviků, aby se tělo dobře přizpůsobilo manipulaci a strečingu.

Kolik času bych měl věnovat Thajské masáži?

Kolik času byste měli věnovat Thajské masáži? To záleží na vaší situaci a tom, jak se cítíte. V průměru se Thajské masáže obvykle provádějí po dobu 60 až 120 minut. Některé osoby by ale mohli chtít prohloubit svůj zážitek a chtít mít delší masáž.

Thajská masáž a její přínosy pro zdraví

Thajská masáž nabízí řadu zdravotních benefitů. Může pomoci ulevit od bolesti svalů, zlepšit flexibilitu a sílu, zvýšit cirkulaci a pomoci při boji proti stresu a úzkosti. Nemluvě o tom, že Thajská masáže je také skvělý způsob, jak si odpočinout a relaxovat. Kdo by si tohle chtěl nechat ujít?

Je také vhodné doplnit, že pokud máte jakékoli zdravotní problémy, měli byste se o tom před začátkem masáže poradit se svým terapeutem.

Každé setkání s Thajskou masáží je jedinečné a může být odlišné od předchozích zážitků. Jde o takový malý minidovolenkový rituál, kde si člověk odpočine, nabere nové síly a vnitřní klid.

Myslím, že se vám vybaví příběh, který se mi stal před pár lety. Když jsem poprvé zkoušel Thajskou masáž, nevěděl jsem, co od ní očekávat. Moje jediné představy byly o nějaké běžné masáži. Ale když masérka začala pracovat na mých energetických liniích a pomalu mě hnala do rozmanitých pozic, uvědomil jsem si, že je tohle je něco zvláštního.

Po masáži jsem se cítil jako znovuzrozený. Každý sval, každý kloub v těle, prostě všechno cítilo úlevu. Doopravdy jsem se cítil, jako kdyby mi tělo děkovalo za to, že jsem mu dopřál tak úžasnou péči.

Jakou mám tip pro vás? Zkuste tuhle masáž. Nebudete litovat. A pokud máte možnost, zkuste si najít čas na dlouhou masáž. Ten pocit, když vstanete z matrace a uvědomíte si, jak se všechno napětí a stres vypařil, je k nezaplacení.

Není divu, že Thajská masáž je tak oblíbená. Je to skvělý způsob, jak se postarat o svoje tělo a o svůj vnitřní klid. A pokud jste někdo, kdo má rád nové zážitky, pak je Thajská masáž přesně to, co hledáte.

Myslím, že je čas, abych dal Lenka na další Thajskou masáž. Ano, ona je také velkou fanynkou těchto masáží. Vždycky říká, že je to jako mini dovolená, kde může úplně vypnout.

Takže vidíte, Thajská masáž má něco pro každého. Ať už hledáte způsob, jak se uvolnit a zbavit se stresu, nebo jste po dlouhém dni a potřebujete ulevit od napětí ve svých svalech, Thajská masáž je to pravé.

Nechte se unést do světa starověkých thajských tradic a zažijte neuvěřitelný pocit uvolnění a klidu. Uvidíte, že Thajská masáž není jen masáž. Je to zážitek.