Thajské masáže a jejich přínosy pro zdraví a relaxaci

Úvod do světa thajských masáží

Když se řekne thajská masáž, možná si představíme jen obyčejné mačkání a tahání za končetiny, ale opak je pravdou. Představte si, že ležíte na měkké podložce, okolo vám hraje uklidňující hudba, a zkušené ruce masérky nebo maséra se přesně trefují do těch správných bodů, které potřebují povzbudit. Ano, toto vše je částí thajské masáže. A nejen to, thajské masáže mají mnoho přínosů pro naše tělo i mysl, což možná ani netušíte.

Jak jsem objevil thajské masáže

Před lety, když mi bylo pětadvacet, jsem poprvé vstoupil do thajského masážního salonu. Bylo to v době, kdy stres z práce a neustálé starosti s dětmi, tehdy malými Doris a Tobie, dosavadní relaxační techniky přestaly stačit. Na doporučení kamaráda jsem si objednal thajskou masáž a od té doby jsou na seznamu mých oblíbených aktivit - mnohdy se ke mně přidá pes Max nebo kočka Mína a uklidňující atmosféru si užíváme všichni společně, byť každý po svém.

Popis průběhu thajské masáže

Thajská masáž začíná klasicky, tedy příjemným uvítáním a uklidňujícím prostředím, ale pak se dostáváme k jádru věci. Masér anebo masérka vás požádá, abyste se převlékli do pohodlného oblečení. Následuje série tlakových bodů, protahování a pomalét pohyby, které vás doslova znovuzrodí. Masáž se zaměřuje na ' '

energetické linie v těle, a celý proces trvá obvykle kolem 60 až 90 minut. Nejdete tam s myšlenkou rychlého uvolnění svalu, ale s cílem celkové obnovy síly, energie a klidu mysli. A že to funguje? No posuďte sami!

Výhody thajské masáže pro cirkulaci a detoxikaci

Možná to zní jako klišé, ale thajské masáže opravdu dokážou zlepšit vaši cirkulaci krve. Díky unikátním technikám a protahování můžete dosáhnout lepšího průtoku krve tělem, a tím podpořit odvod toxických látek. Představte si, že vaše tělo je jako zahrada, která díky pravidelnému zalévání a péči kvete mnohem lépe. A takto nějak to můžete vnímat i pokud jde o masáže a vaše tělo. A detoxikace? Vítejte ve světě, kde se vám po každé masáži bude zdát, že jste právě opustili lázně plné zdraví a nové energie. A jestli vám to zní trošku hipstersky, tak ano, možná to trošku hipstersky je, ale víte co? Funguje to.

Flexibilita, síla a zdraví kloubů

Thajská masáž je jako jóga, kterou dělá někdo za vás. Až se vrátím z masáže, cítím, že bych mohl při hraní s Maxem klidně soutěžit o titul nejgymnastičtějšího otce na světě. Věřte mi, jeden strečink a hned to cítíte v celém těle. Kromě toho thajské masáže posilují klouby a zvyšují jejich pružnost. Čili když budete pravidelně chodit, může se stát, že únava kolene po dlouhém dni už nebude vaším pravidelným večerním společníkem.

Snižování stresu a zlepšení duševního zdraví

Teď vážně, kdo z nás to občas nepotřebuje? Pochodujeme celé dny, staráme se o domácnost, doručujeme děti do školy a zase zpátky, a někdy si s kočkou Mínou ani nestihneme pořádně užít ten slavný pohov. A tady se ukazuje další neuvěřitelný přínos thajských masáží - snižování stresu. Když vám masérka prodělává šíje a ramena, jakoby z nich vycházely všechny ty starosti s účty a bláznivým šéfem. A duševní zdraví je jako zahrada - potřebuje pravidelnou péči. Tak proč si tedy nedopřát thajskou masáž, která funguje jako topný hnoj pro váš klidný vnitřní svět?