Jak otevřít lymfatický systém?

Rozumíme lymfatickému systému

První krok k otevření lymfatického systému je pochopení, jak funguje. Tak si představte, že je to velmi důležitý součást našeho těla, která funguje jako náš interní SEO systém - vyhledává, filtrová a odstraňuje odpad z našeho těla. Dělá to velice efektivně a každodenně, ale může někdy potřebovat trochu pomoci, což je, kde naše podpůrné strategie vstupují do hry. Zajímavostí je, že i když je náš lymfatický systém tak důležitý, mnoho z nás o něm ani neví! Takže si ho teď představme jako naši tělesnou superhrdinku, kterou se teď chystáme lépe poznat.

Poznejte své lymfatické uzliny

Druhá věc, kterou musíte vědět o otevření lymfatického systému, je znalost toho, kde se nacházejí naše lymfatické uzliny. Nejvíce jich n najde kolem našeho krku, podpaží a v tříslech. Když na tomto místě provádíte například jemnou masáž, můžete doslova ucítit, jak se vaše tělo začíná více „otvírat“. Často si to ani neuvědomujeme, ale naše tělo je plné malých indicií, které nás chtějí něco naučit. Naše lymfatické uzliny jsou jeden z těchto malých učitelů. Pokud jsou zvětšeny nebo bolestivé, je to jasné znamení, že něco není v pořádku.

Hydratace

Třetí, o co vám chci říct, je důležitost pravidelné a dostatečné hydratace. Doslovně představujte vodu jako „palivo“ pro naši tělesnou superhrdinku. Bez ní se nemůže dostatečně pohybovat a plnit svou práci. Ale pozor, nesejde na jakékoliv vodě. Nejlepší je čistá, nefiltrovaná voda, která není plná chemikálií. A pokud jí chcete udělat opravdovou radost, dejte do ní citron! To je jako malá energetická bomba pro naši lymfu.

Pohyb a cvičení

Čtvrtým elementem jsou pohyb a cvičení. Naše lymfa miluje pohyb. Je to možná skutečnost, která vás překvapí, ale lymfatický systém nemá své vlastní čerpadlo, jako třeba naše srdce u krevního oběhu. To znamená, že aby se lymfa mohla dostatečně pohybovat, potřebuje naši aktivitu. Takže kdykoli můžeme, měli bychom se aktivně hýbat. Každý druh pohybu je pro ni dobrý, ale zejména doporučuji cvičení, které aktivuje celé tělo, jako je jóga nebo plavání.

Pravidelná detoxikace těla

Pátým bodem je pravidelná detoxikace těla. Nejedná se o nic složitého nebo drahého, stačí dodržovat pár jednoduchých tipů. Zaprvé, snažte se vyhýbat potravinám a nápojům, které zatěžují naše tělo toxiny. Mezi takové věci patří alkohol, kouření, rychlé občerstvení nebo příliš slané a sladké potraviny. Naopak, zařaďte do své stravy více ovoce a zeleniny, ideálně organického původu.

Alternativní terapie pro lymfatický systém

Šestý bod a zároveň poslední je alternativní terapie pro lymfatický systém. Existuje mnoho různých terapií, které mohou naši lymfu podpořit, ale dnes se soustředím na dvě nejznámější - masáže a lymfatické drenáže. Mnoho lidí si myslí, že masáž je jen o relaxaci a odpočinku. Ale ve skutečnosti je to skvělá praxe pro otevření lymfatického systému. Stačí si představit, jak masér svými rukama „tlačí“ lymfu a pomáhá jí se pohybovat.

Lymfatická drenáž je další účinná metoda. Je to druh speciální masáže, která je zaměřená právě na stimulaci lymfy. Pokud máte možnost vyzkoušet lymfatickou drenáž, určitě vám to doporučuji.

A tak, na závěr, věřím, že všechny tyto tipy vám pomohou otevřít svůj lymfatický systém a cítit se zdravější a energičtější. Nejsou to žádné složité věci, jen pouhý zájem o své tělo a ochota mu pomoci. Tak vzhůru do toho!