Průvodce po anticelulitidní masáži pro začátečníky

Základy anticelulitidní masáže

Vítejte v úžasném světě anticelulitidní masáže! Och, promiňte, možná trochu dráždím. Ale upřímně, kdo by se sakra takhle těšil na anticelulitidní masáž, že jo? No, ono to možná bude znít překvapivě, ale já ano! Protože, drahé moje, jestli je něco, co nás může zbavit toho zatraceného "pomerančového efektu" na stehnech a zadečku, pak jsem pro to – a já sázím, že vy taky. Protože láska k sobě sama, je také o péči o sebe sama, ne?

Akorát jsem přemýšlela, jestli by měl můj Lukáš (ano, to je ten můj hrdinný manžel, co se vždy snaží mě podržet, když mám chvíli slabosti a hned mě nakopne do akce) také zkusit anticelulitidní masáž. Co myslíte? Trochu bychom si tím pěkně zpestřili ten náš rodinný život, co? Ale dost bavlboců. No, mějme se krásně po! Jak říkám, je čas se pokusit zbavit toho pomerančového efektu!

Potřebné nástroje pro masáž

Víte co je úžasné na anticelulitidní masáži? Ne, opravdu nejde jen o to, jak vás po ní bolí ruce (i když, upřímně, po pár kruzích kolem stehna a zadečku už to začnete cítit!). Skvělé je to, že na to nemusíte mít vysokoškolský titul nebo speciální vybavení. Potřebujete jen několik málo věcí...

Masážní olej, masážní krém, nebo nějaký ten anticelulitidní gel – já osobně používám tu druhou variantu, a sice masážní krém, protože mi přijde, že lépe drží po kůži. Můj oblíbený je jeden s kofeínem, který má údajně celulitidu naštvanou jak myš kastrol. Ale víte co? Co je dobré na mně, nemusí být zrovna fajn na vás. Takže zkuste, co vám sedí a nebojte se experimentovat.

Technika masáže

Pojďme si říct něco o technice anticelulitidní masáže, abyste při ní neskončily jako nějaká vyhaslá svíčka. Ne, nebudu vás tu okopávat nějakými složitými názvy technik, ale pokusím se vám to vysvětlit jednoduše a srozumitelně.

Začínáme tím, že si vetřeme do pokožky masážní krém nebo olej. Docela příjemné, co? A potom začíná ta pravá zábava – masáž. Můj tip? Zkuste dát vše na ruce a zkuste to dělat rychle a silně. A pokud to dokážete, zkuste to udělat rychle a silně a dlouho... Někteří říkají, že nejlepší je dopředu a dozadu, jiní zase doporučují kruhové pohyby.

Tipy a triky

Nyní, když už víte více o metodách a technikách provádění této masáže, je čas pro nějaké ty tipy a triky. Znáte ten pořek, že všechno dobré je třikrát? Tak si dejte třikrát pořádnou dávku anticelulitidní masáže denně – ráno, v poledne a na večer. A uvidíte, jak vám to bude dělat dobře.

Osobně si myslím, že nejdůležitější je být při tom v pohodě. Jistě, můžete si tu masáž dělat i ve spěchu, ale to je tak nějak jako jíst jídlo na nohou – jednak to člověku moc nechutná, a pak z toho má břicho strašný blok. Takže ať už si tu svoji anticelulitidní masáž uděláte kdykoliv, věnujte jí trochu času, upřímné péče a lásky, a uvidíte, jak budete hustět svěžestí a energií.

Jak mě anticelulitidní masáž oživila

Když jsem začala dělat anticelulitidní masáž, byla jsem v obrovském stresu. Pracovala jsem na plný úvazek, starala se o naši dvouletou Veroniku a naše novorozené dítě, Helenku, a cítila jsem, že se úplně topím. Můj Lukáš mi byl obrovskou oporou, ale byla jsem tak unavená, že jsem nevěděla, jak dál.

Pak jsem si jednoho dne všimla, že mám na stehnách celulitidu. Byla jsem zdrcena. Ale místo toho, abych se nad tím rozčilovala, rozhodla jsem se s tím něco udělat. Začala jsem dělat anticelulitidní masáž každý den a bylo to tak relaxační a oživující, že jsem začala cítit, jak se mi vrací energie.

Anticelulitidní masáž se pro mě stala nejen způsobem, jak bojovat s celulitidou, ale také mojí malou oázou klidu a míru v hektickém dni. Byla to jediná chvíle, kdy jsem měla jen sama pro sebe. A doufám, že se stane takovým malým útočištěm i pro vás.

Rozhodně se rada podělím s dalšími a doufám, že vám moje rady a zkušenosti pomohou při vaší cestě za pokožkou bez celulitidy. Pamatujte, že klíčem je konzistence a trpělivost. A pamatujte, že láska k sobě sama je také o péči o sebe sama. Takže se nebojte dát si tu anticelulitidní masáž, jste toho hodna!