Jak lymfatická masáž pomáhá při redukci tělesného tuku

Lymfatická masáž a její vliv na redukci tělesného tuku

Představte si, jak by bylo krásné, kdyby existovala magická metoda, která nám jednoduše a přirozeně pomůže zhubnout, aniž bychom museli trávit hodiny a hodiny v posilovně. Pro některé z nás to může znít jako sen, ale věřte mi, taková metoda skutečně existuje. A sice lymfatická masáž.

Samozřejmě, moje tvrzení je potřeba pojmout s jistou mírou nadsázky. Lymfatická masáž nám sice nesmazat kilogramy tuku za jediný den, ale její pravidelné zařazení do našeho zdravý životního stylu může přinést pozoruhodné výsledky. A to nejen z hlediska hubnutí, ale i celkového zdraví a pohody. Ale pojďme na věc a pojďme se dozvědět, co to vlastně ta lymfatická masáž je a jak nám může pomoci v boji proti tělesnému tuku.

Co je to lymfatická masáž

V první řadě je potřeba vysvětlit, co je lymfatický systém a co znamená masírovat ho. Lymfatický systém se skládá z lymfatických cév a uzlin, které vedou lymfu - tělesnou tekutinu obsahující bílé krvinky, proteiny a odpadní látky. A naše tělo má tento systém naprosto za účelem odvádění a zpracování těchto odpadních látek. Když funguje naše lymfatický systém správně, můžeme se cítit svěže a plně energie.

Různé faktory ale mohou způsobit, že se naše lymfatický systém zpomalí nebo dokonce zablokuje. A to může mít za následek otoky, únava a - jak se může zdát divně - také nárust tělesného tuku. V tomto případě přijde na řadu lymfatická masáž.

Lymfatická masáž je jemná, ale efektivní technika, která stimuluje lymfatický systém, pomáhá odstranit nadbytečnou lymfu a tělesné toxins, a stimuluje metabolismus. To může vést k redukci tělesného tuku. A nejen to. Lymfatická masáž také dodává energii, zlepšuje náladu, redukuje únavu a celkově zlepšuje kvalitu našeho života.

Benefity lymfatické masáže v boji proti tělesnému tuku

Nyní, když už víme, co je lymfatická masáž a jak funguje, je na čase se podívat na hlavní benefity, které může přinést v boji proti tělesnému tuku. A věřte mi, benefity jsou skutečně pozoruhodné.

Není tajemstvím, že jsem vždycky bojovala s nějakými těmi kilogramy navíc. A jakkoliv jsem si přála, abych se mohla smířit s tím, jak vypadám, roky neúspěšných pokusů o hubnutí mě dohnaly k myšlence, že je to prostě v mojí DNA a nic s tím nenadělám. Ale pokud je něco, co jsem se za ta léta naučila, je to, že nikdy není konec.

Moje cesta začala s běžnými dietami a cvičením. A jaké to bylo? No, často jsem skončila frustrovaná, hladová a vyčerpaná. Ale pak jsem objevila lymfatickou masáž. A musím říct, že to bylo zlomové.

Začala jsem chodit na pravidelné lymfatické masáže a postupně jsem začala pozorovat změny. Nejenže jsem začala hubnout, ale také jsem se cítila lépe celkově. Byla jsem svěžejší, energičtější a měla jsem mnohem lepší náladu.

A to není vše. Lymfatická masáž také pomáhá redukovat celulitidu, což bylo pro mě obrovské plus. Celulitida byla pro mě vždycky velkým problémem. A jsem si jistá, že nejsem sama, kdo má s tímto "pomerančovým kůži" problém. A i když není lymfatická masáž rychlým řešením tohoto problému, určitě pomáhá.

Jak si udělat lymfatickou masáž doma

Ačkoli je profesionální lymfatická masáž skvělou volbou, ne vždy máme čas nebo dostatečné finanční prostředky, aby jsme si ji mohli dovolit. Ale nezoufejte! Můžete si udělat lymfatickou masáž i doma a v tomto oddílu vám ukážu, jak na to.

Než začnete, je důležité se uvolnit a připravit prostor. Nastavte si příjemnou atmosféru, zapalte svíčky, pustěte si relaxační hudbu - co vám vyhovuje. Toto není jen o masáži, ale také o celkovém relaxačním zážitku.

A pak začněte jemnými kruhovými pohyby od chodidel směrem na nahoru. Masírujte si nohy, stehna, boky, bříško, ruce, krk - celé tělo. Sledujte průběh lymfatických cév a masírujte proti směru hodinových ručiček. Doba masáže by měla být alespoň 15 minut, ale pokud máte čas, doporučuji 30 minut.

Pamatujte, že lymfatická masáž je jemná. Neměli byste tlačit příliš tvrdě, jako byste možná dělali při klasické masáži. Jemné kruhové pohyby jsou zde klíčem.

Já osobně si domácí lymfatickou masáž velmi oblíbila. Je to pro mě skvělý způsob, jak se odreagovat. A čas, kdy můžu být sama se sebou, poslouchat své tělo a učit se ho lépe pochopen.

Závěr

A tak to je, milí přátelé. Lymfatická masáž je skvělý nástroj nejen na redukci tělesného tuku, ale také pro celkové zdraví a pohodu. Je to něco, co můžete dělat sami doma a je to skvělým způsobem, jak se odreagovat, posílit své tělo a zkrásnit svou pokožku. Tak proč to nezkusit?

U mě to fungovalo. A myslím, že by to mohlo fungovat i pro vás. Ale pamatujte, toto není rychlé opravení. Je to součást zdravého životního stylu. A tak jako se tělesný tuk nenasbíral přes noc, ani nebude pryč přes noc. Ale s lymfatickou masáží, vytrvalostí a trpělivostí může být cesta k hubnutí o něco hladší.