Anticelulitidní masáž: Jak ji provádět správně

Co je to Anticelulitidní masáž?

Ahoj, jsem Ivana a dnes bych vás ráda seznámila s kouzlem anticelulitidní masáže. Cože? Nevíte, co to je? No tak to jsem ráda, že jsem vás zastihla! Anticelulitidní masáž je speciální technika masáže, která se zaměřuje na odstraňování cellulitu - toho nepřítele krásné pokožky, který většinu z nás trápí. Ať už jde o malé 'pomerančové' skvrny, nebo o velké 'vanilkové' strie, anticelulitidní masáž je způsob, jak se těchto nedokonalostí zbavit efektivně a přirozeně.

Proč bychom měly provádět Anticelulitidní masáž?

K čemu je vlastně anticelulitidní masáž dobrá? No především se jedná o skvělý způsob, jak povzbudit prokrvení pokožky a tím ji udělat hladší, pevnější a zmírnit vzhled celulitu. Ale to není vše! Při pravidelném provádění této masáže můžete očekávat i detoxikační efekt, protože masáž podporuje odbourávání toxických látek z těla. A to už zas stojí za to, nemyslíte?

Príprava na Anticelulitidní masáž

Než se pustíte do anticelulitidní masáže, je důležité se na ni řádně připravit. Co budete potřebovat? Určitě speciální anticelulitidní krém, který vám pomůže uvolnit pokožku a připravit ji na masáž. Pokud takový krém nemáte, můžete použít i obyčejný hydratační krém. Kromě krému budete potřebovat i masážní kartáček nebo speciální anticelulitidní houbu - nepoužívejte ale tvrdý kartáček na nádobí, ten by pokožku mohl poškodit!

Jak správně provádět Anticelulitidní masáž?

Pojďme se tedy podívat na to, jak správně provádět anticelulitidní masáž. Začněte nejdříve aplikací anticelulitidního krému na postiženou oblast. Poté začněte pomalu masírovat kůži pomocí masážní houby nebo kartáčku. Pohyby by měly být jemné, ale pevné a vždy směřovat směrem k srdci. Takto masírujte po dobu minimálně 10 minut.

Nejčastější chyby při Anticelulitidní masáži

Mnoho žen dělá při anticelulitidní masáži několik základních chyb. Abych vám pomohla těmto chybám se vyhnout, připravila jsem pro vás krátký seznam. Zaprvé, masáž by se neměla provádět na suchou kůži. Vždy použijte dostatek krému nebo oleje. Za druhé, masírování by vám nemělo působit bolest. Pokud máte pocit, že vás masáž bolí, jste příliš silní nebo masírujete špatnou technikou. A za třetí, masáž by měla být pravidelná. Jednorázová masáž vás sice povzbudí, ale trvalé výsledky se dostaví až po delším období pravidelné masáže.

Výhody Anticelulitidní masáže

A jaké jsou tedy výhody anticelulitidní masáže? No především můžete očekávat lepší vzhled pokožky. Anticelulitidní masáž totiž redukuje vzhled celulitu a dělá pokožku hladší a pevnější. Kromě toho můžete očekávat i detoxikační efekt. Pravidelná masáž totiž podporuje odbourávání toxických látek z těla. A konečně, anticelulitidní masáž je také skvělou relaxací. Při masáži se uvolňují napětí a stres, takže se po masáži budete cítit skvěle!

Závěrečné rady pro Anticelulitidní masáž

Představila jsem vám základy anticelulitidní masáže, ale mám pro vás ještě pár závěrečných tipů a rad. První z nich je, že nejlépe funguje kombinace anticelulitidní masáže a zdravého životního stylu. Myslete na to, že zdravá strava a pravidelná fyzická aktivita jsou klíčem k hladké a krásné pokožce. Dále doporučuji provádět masáž pravidelně - minimálně jednou týdně. A na závěr ještě jeden tip: při masáži se nesoustřeďujte jen na oblasti s celulitem. Masírujte celé tělo, aby se zlepšilo prokrvení a detoxikace celého těla. Tak a teď už vám nic nebrání v tom vykročit k hladké a pevné pokožce bez celulitu. Tak na to, holky!