Výhody anticelulitidní masáže, o kterých jste možná nevěděli

A co to vlastně ta anticelulitidní masáž je?

Anticelulitidní masáž, zní to tak víceméně všeobjímající, že? Ale když jsem přemýšlela, jestli si ji mám zkusit, nebyla jsem si jistá, co to vlastně znamená. Pěkně pospojujeme bod s tím, anticelulitidní masáž je forma masáže, která je zaměřena na rozbíjení a rozpouštění tvrdých částí tuku a celulitidy v těle. A mohu vám říci, že je to jeden z nejúžasnějších způsobů, jak se zbavit té zatracené "pomerančové kůže". Myslím, že jsem ji dostala když jsem měla kolem 40 (není to žádná zábava, uvěřte mi!)

A jak to funguje?

Nyní se můžete ptát, ale jak to funguje? No, stojí to především na principu zlepšení průtoku krve a lymfy, díky čemuž lze tuk a toxiny odbourat. Je to takový způsob, jak tělo samotné přimět k tomu, aby se s tím vypořádalo. A pokud se vám to nestává přirozeně, je tady tahle masáž, která vám v tom může pomoci. Nechci vás znervózňovat faktem, že to může být trochu nepříjemné, ale nakonec to bude stát za to, věřte mi. Jak to mám vědět? Protože jsem to sama zažila.

Profesionál nebo doma?

Jistě, můžete si zajít k profesionálovi a nechat se pomazlit. Ale co když jste jako já a máte radši věci pod kontrolou? Naštěstí pro nás existuje možnost, jak provést anticelulitidní masáž přímo doma. Je to skvělá aktivita na lenivé nedělní odpoledne, když máte trochu času jen pro sebe. Jen si představte, že si pustíte chill-out hudbu, svíčky pálí a jste připraveni pustit se do tohoto odpočinkového rituálu. Navíc, máte-li rádi nejrůznější oleje a krémy, budete v sedmém nebi.

Proč bych to měla dělat?

No, protože to funguje! Může to trvat nějakou dobu, ale pokud budete důsledné, uvidíte rozdíl. Mým prvním tajemstvím je, že si denně vyhradím alespoň 10 minut na masáž problémových oblastí. Stačí jen malý kousek času mimo všechno ostatní. A doporučila bych vám také, abyste si vedli deník, kde si zapíšete své postřehy a pokroky. Je to skvělý způsob, jak si udržet motivace, když vidíte ty malé změny, které se dějí. Plus, jak už jsem řekla, je to skvělý relaxační rituál.

A jak začít?

Jako první musíte určit, kde je vaše celulitida (těžko ji budete léčit na špičce nosu, že). Mě nejvíce trápila na stehnech a hýždích, takže jsem se soustředila na tyto oblasti. Ale nezapomeňte, každý je jiný, takže buďte upřímní se sebou a určete, kde je vaše problémová oblast. A potom si pořiďte správné náčiní. Mě jsem si koupila speciální masážní hůlku, ale můžete použít i jiné pomůcky, jako jsou ventúzky nebo speciální škrabky.

A jaké výsledky můžu očekávat?

Nemůžu vám slíbit zázraky, ale můžu vám říct, že to bude stát za to. Kak jsem již řekla, měla jsem dobře definovanou celulitidu na stehnech a hýždích. Ale už po prvních pár týdnech jsem si všimla, že moje pokožka je hladší. A po několika měsících mohu říci, že mám méně viditelnou celulitidu. Ale abych byla upřímná, největší výhodou pro mě je, jak se cítím. Je to takové malé rituál sebelásky, který mi pomohl přijmout své tělo takové, jaké je.

Závěrem

Nejsem lékař ani odborník na krásu. Jsem jen žena, která se snaží cítit dobře ve svém vlastním těle. A jestli mi anticelulitidní masáž pomohla, je velká šance, že vám pomůže také. A možná vám to nevezme ten čas, který jsem na to sama vynaložila. Protože jak jsem už řekla, všechny jsme jiné. Ale nebojte se toho a zkuste to. A kdo ví? Třeba to bude ten krok, který vás dostane blíž k tělu, o kterém jste vždy snili.