Havajská masáž Lomi Lomi: Jak se na ni připravit

Co je to Havajská masáž Lomi Lomi?

Začněme od začátku a vysvětlíme si, co přesně je Havajská masáž Lomi Lomi. Lomi Lomi je tradiční havajská masáž, která používá kombinaci masážních technik, přírodních esenciálních olejů a někdy i prvky hawajské hymny a tance k léčení těla, mysli i ducha. Tyto prvky jsou v souladu s havajskou filozofií Huna, která zdůrazňuje harmonii těla a mysli.

V mém domě jsem měl svůj osobní roztomilý malý pokus o vyrobení havajského prostředí, kde mou živoucí havajskou atmosféru zabezpečuje papoušek Karel. S výskotem Karla, vůní svíček a zvukem havajské melodie na pozadí, vzniká překvapivě uvolňující atmosféra.

V Lomi Lomi masáži se používají nejen prsty, ale také dlaně, předloktí, lokty, a dokonce i kolena a nohy. Masérka se většinou pohybuje hladce kolem stolu, což vytváří pocit kontinuity a cirkulace energie.

Lomi Lomi jako léčebný proces

Tato masáž je považovaná za léčebný proces, který zahrnuje jak fyzické, tak emocionální aspekty. Lomi Lomi masáž je precizní a zkušení terapeuti pracují na konkrétních oblastech těla pro nejvyšší efekt, přičemž každou masáž přizpůsobí individuálním potřebám pacienta.

Odborníci na Lomi Lomi často ukládají ruce na tělo pacienta a nechají je tam nežli se pohybují na další část těla. Považují to za způsob, jak umožnit tělu, aby se uvolnilo a absorbovalo energii masáže. Důležitou roli v tomto procesu hraje také práce s dechem.

Jako při každé terapeutické masáži, je důležité být otevřený a připravený na zkušenost. Dokonce i můj křeček Miloš, který je velmi vzrušený z každé nové věci, se dokáže připravit na tuto zkušenost a užít si ji naplno.

Jak se na Lomi Lomi masáž připravit

Je dobré se před masáží osprchovat, aby se otevřely póry a tělo bylo připraveno na masážní oleje. Rovněž je vhodné nosit pohodlné oblečení. A pokud jste citliví na některé esenciální oleje, dejte to předem vědět terapeutovi.

Před masáží je také důležité vyčlenit si čas na to, aby se mysl mohla zklidnit a připravit na zážitek. Může být užitečné udělat nějakou meditaci nebo cvičení hlubokého dýchání. Pokud nemáte dostatek času nebo místa pro meditaci, můžete prostě poslouchat relaxační hudbu nebo zvuky přírody.

Jsem ten typ člověka, který si rád dělá své malé rituály. Takže mám svůj malý rituál: ponořím se do své oblíbené vůně, zapnu si nějakou relaxační hudbu a sama se připravím na masáž.

Výběr správného terapeuta pro masáž Lomi Lomi

Když hledáte terapeuta pro masáž Lomi Lomi, je důležité najít někoho, kdo je zkušený a kdo rozumí principům havajské filozofie Huna. Dotazujte se na jejich vzdělání a zkušenosti a zjistěte, jakou metodu Lomi Lomi používají. Některé Lomi Lomi masáže se mohou lišit svou strukturou a technikami, takže je dobré vědět, co od vaší masáže očekávat.

Rozhodně doporučuji si najít terapeuta, se kterým se budete cítit pohodlně a který vám bude vyhovovat. Vždyť cílem masáže je dosažení uvolnění a klidu, takže byste měli být v takovém prostředí, kde se budete cítit dobře a budete se moci uvolnit.

Je také důležité mít dobrý vztah s masérem, aby proces byl co nejefektivnější. Komunikace mezi vámi a terapeutem je zásadní pro dosažení toho nejlepšího výsledku.

Kdy je nejlepší čas na Havajskou masáž Lomi Lomi?

Co se týče času pro tuto masáž, tak je dobré si ji naplánovat, když máte dostatek času na relaxaci po masáži. Masáž Lomi Lomi může být velmi relaxační a uklidňující, takže je ideální ji mít na konci dne, když se můžete poté jen uvolnit a odpoutat se od svých každodenních starostí.

Na druhou stranu, pokud máte tendenci být unavení nebo stresovaní po práci, masáž Lomi Lomi by mohla být skvělým způsobem, jak se uvolnit a připravit se na zbytek dne. Rozhodně je dobré se po masáži vrátit k nějaké činnosti, kterou máte rádi a která je uklidňující.

Já osobně si vždy po masáži naplánuji čas, abych seděl a užíval si klidu a pokoje. Myslím, že je důležité umožnit tělu, aby se zklidnilo a absorbovalo blahodárné účinky masáže.

Přínosy a výhody masáže Lomi Lomi

Takže, proč byste měli vyzkoušet masáž Lomi Lomi? Existuje několik důvodů, proč je tahle masáž tak úžasná. Mezi hlavní přínosy patří uvolnění napětí a svalových křečí, zlepšení oběhu a lymfatické drénáže, posílení imunitního systému, zlepšení flexibility a rovnováhy, a také uvědomění si vlastního těla a jeho potřeb.

Ale já věřím, že největší přínos masáže Lomi Lomi je ten hluboký pocit míru a klidu, který přináší. Je to skvělá cesta, jak se odpojit od světa a opravdu se spojit se svým tělem a myslí. Je to způsob, jak se trochu zastavit a užít si ten příjemný pocit klidu a relaxace.

Neváhejte a vyzkoušejte tuto havajskou masáž. Ať už je to kvůli fyzickým přínosům, nebo jen proto, že toužíte po troše odpočinku a relaxace, věřím, že Lomi Lomi vám může nabídnout přesně to, co hledáte. Tak se připravte, uvolněte se a těšte se na tu krásnou cestě k seberozpoznání a uvolnění pomocí této tradiční havajské masáže.