Relaxační masáž jako způsob, jak se zbavit bolesti hlavy

Základy relaxační masáže

Máte někdy pocit, že vás bolí hlava tak moc, že byste ji nejraději odebrali a odložili na chvíli do ledničky? Já mám takové dny příliš často. A vždy, když mám takové dny, vzpomenu si na jednu věc, která mi vždy pomůže - relaxační masáž. Relaxační masáž má úžasné účinky na tělo i mysl. Uvolňuje napětí ve svalech, zlepšuje průtok krve a pomáhá při léčení bolesti hlavy. Zvláště pokud trpíte chronickou bolestí hlavy či migrénami, je to mužství a ženství poslat do kouta.

Proč relaxační masáž pomáhá

Masáže jsou starodávnou technikou používanou při léčení různých onemocnění a stavů. Ale proč je to tak? No, tahle otázka mě také trápila, dokud mi to můj manžel Pavel nevysvětlil. Pavel je lékař a občas se mnou sdílí pár svých znalostí. "Masáž uvolňuje napětí ve svalech a umožňuje lepší průtok krve," říká Pavel. "Když se krev lépe pohybuje, může se dostat do všech částí těla a dostat se i do mozku. A když má mozek dostatek krve, nemusí pracovat tak těžce a nemusí vám tolik bolet hlava."

Jak si udělat relaxační masáž doma

Ale co když nemáte čas jít na profesionální masáž? Nebo co když nemáte peníze na drahé masáže? Nebojte se! Relaxační masáž si můžete udělat i doma. Stačí si zajistit klidné prostředí, příjemnou hudbu a nějaký krém nebo olej na masáž. Můj nejoblíbenější olej na masáž je levandulový olej, který nejen že hezky voní, ale má také uklidňující účinky. Pak jednoduše začněte masírovat hlavu, krk a ramena. Můžete se také naučit specifické techniky masáže, které jsou určené pro léčení bolesti hlavy.

Tajemství profesionální masáže

Pokud se vám nedaří udělat si masáž doma, můžete šikovné ruce odborníka využít k tomu, abyste svou bolest hlavy zmírnila. Uvědomila jsem si, jak moc je to účinné, když jsem šla na svou první profesionální masáž před několika lety. Masérka mi s něžnosti a pečlivou péčí začala masírovat hlavu a krk. Byla jsem doslova v sedmém nebi a to nejen díky jejích příjemných dotekům, ale i díky úžasným výsledkům. Právě od té doby jsem začala pravidelně chodit na masáže a mám o hlavu lehčí.

Co si vzít s sebou na masáž

Když se rozhodnu jít na profesionální masáž, vždy se snažím si vzít sebou několik věcí, které mi pomohou, abych si masáž plně užila. První věc je pohodlné oblečení. Nikdy nevíte, jak budete po masáži cítit, takže je lepší mít na sobě něco, v čem se cítíte svobodně. Další věcí je láhev vody. Masáže mohou způsobit, že se budete cítit dehydratovaná, takže je důležité dostatečně se hydratovat. Poslední věcí, kterou bych doporučila, je vyhnout se těžkým jídlům před masáží. Tělo potřebuje všechnu energii ke zvládnutí masáže, takže je lepší jíst lehké jídlo.

Příběh z mého života

Jednou jsem se po masáži cítila tak dobře, až mi bylo až divné. Byla to pocit lehkosti a uvolnění, který jsem ještě nikdy předtím nezažila. Byl to tak úžasný pocit, že jsem po cestě domů přemýšlela, jak tento pocit uchovat co nejdéle. A ukázalo se, že jednoduchá odpověď je pravidelnost. Pravidelné masáže mě udržují ve formě a bez bolesti hlavy už několik let.

Závěr

Takže zde máme, tajemství, jak se zbavit bolesti hlavy - relaxační masáž. Vyzkoušejte si to doma nebo si zajděte na profesionální masáž. Rozhodně stojí za to. A pamatujte, že to nejlepší, co můžete udělat pro své zdraví, je péče o své tělo. Takže si udělejte čas na to, abyste všechny ty napjaté svaly uvolnili a aby se ta krev mohla volně pohybovat. A užijte si tento úžasný pocit lehkosti a volnosti.