Jak reflexní masáž může pomoci při léčení zranění

O co jde v reflexní masáži?

Mnozí z vás se jistě ptají, co se za tím tajemným pojmem "reflexní masáž" skrývá. Dnes jsem si proto připravila rozsáhlý článek, ve kterém vysvětlím, o co přesně jde. Reflexní masáž je velmi starou léčebnou technikou, která je založena na principu reflexních zón. Každá část našeho těla má svou reflexní zónu na nohou, rukou nebo uších a masáž těchto zón může podporovat naše zdraví a pomoci při léčení zranění. Bohužel nemohu tvrdit, že tato metoda je všelék, ale je to skvělý způsob, jak podpořit tradiční lékařskou péči. Když mě minulý rok potkala nemilá nehoda a měla jsem zraněné koleno, reflexní masáž mě velmi pomohla. A to nejen fyzicky, ale i psychicky.

Technika reflexní masáže

Reflexní masáž se provádí speciální technikou, která spočívá v stimulaci určitých bodů na nohou, rukou nebo uších. Je to jako když si doma zapnete oblíbený film, přitulíte se ke kočce Mimi a začne vás masírovat pes Rex. Ale samozřejmě, v naší rodině to ještě nedokážeme tak dokonale jako profesionální maséři. Každý bod, který je stimulován, ovlivňuje určitý orgán či část těla. Pracuje se především s tlakem, který se vyvíjí prsty nebo speciálními přístroji. Jedná se o velmi jemnou, ale účinnou techniku.

Reflexní zóny a jejich vliv na tělo

Někdy se mi podaří rozrušit Dominika a Elišku tím, že jim ukazuji, kde na noze mají reflexní zónu pro zuby nebo srdce. Je fascinující, že takové malé oblasti na našich nohách nebo rukách můžou tak výrazně ovlivnit naše zdraví. Po celých stovkách let se lidé učili rozpoznávat tyto zóny a jako výsledek dnes máme metodu, která nám může pomoci při léčení mnoha zdravotních problémů.

Jak reflexní masáž pomáhá při léčení zranění

Při léčení zranění se reflexní masáž používá již po staletí. Myšlenka je ta, že pokud některá část těla není v pořádku, její reflexní zóna je citlivá nebo bolestivá. Masírováním těchto oblastí můžeme pomoci tělu v jeho přirozeném procesu hojení. Také se tak lépe uvolňují blokované energie a obnovuje se rovnováha v těle. Když jsem se zranila na koleně, reflexní masáž mi pomohla urychlit hojení a vrátit se rychleji do normálního života.

Výhody reflexní masáže

Ať už jste zdravotnický profesionál, máte rádi masáže, nebo jste prostě máma jako já, hledáte způsoby, jak podpořit zdraví sebe a své rodiny. Pro mě je reflexní masáž jednou z těch možností. Pomáhá udržovat tělo v rovnováze, stimuluje imunitní systém, pomáhá při léčení řady zdravotních problémů a navíc je to velmi uklidňující zážitek. Cítím se jako supermaminka, když vidím, že mohu pomoci svým dětem při jejich bolesti nebo nepohodlí, aniž bych použila léky.

Reflexní masáž doma

Reflexní masáž můžete udělat sami doma! To je na tom to nejlepší. Nejprve si musíte osvojit základní techniky a pochopit, jak fungují reflexní zóny. Je dobré mít k dispozici nákres nohou nebo rukou s vyznačenými reflexními zónami. Pak už jen vydržet a nepolevit. Je to jako když mi malý Dominik pomáhá kreslit obrázky pro můj blog – začátek může být těžký, ale časem se to naučíme a dělá nám to radost.

V závěru musím říci, že reflexní masáž je jedním z mých oblíbených způsobů, jak podpořit zdraví mé rodiny. Je to zábavné, efektivní a někdy mě to dokonce uklidní víc než samotné děti. Ať už se rozhodnete vyzkoušet reflexní masáž, nebo ne, doufám, že jsem vám poskytla užitečné informace a inspiraci.