Aromaterapeutická masáž: Jak ji využít pro zlepšení vztahů

Začátek naší aromaterapeutické cesty

Asi každý z nás zažil situace, kdy se jeho vztah dostal do slepé uličky. Pro mě a mého manžela Lukáše, s nímž sdílím dva úžasné syny, byla jednou z takových technik aromaterapeutická masáž. Kdo by to byl řekl, že zrovna esence rozmarýnu, santalového dřeva nebo pomeranče budou klíčem k nápravě našeho vztahu. Ale nechci předbíhat, pojďme se na to podívat zblízka.

Proč je aromaterapie tak účinná?

Aromaterapie je jedna z cest, jak napomoci našemu tělu se zvládat se stresem nebo úzkostí. Vůně esenciálních olejů stimuluje buňky v našem mozku spojené s myšlením, pamětí a emocemi. Proto, když nás třeba přepadne jakýsi malér, jako se to stalo mě a Lukášovi, dokáže právě aromaterapie udělat zázraky.

Aromaterapeutická masáž a její dopad na vztahy

Možná se ptáte, jak může masáž, ať už aromaterapeutická nebo jakákoliv jiná, pomoci vztahu. Odpověď je jednoduchá - dotek a blízkost, které nám masáž nabízí, jsou pro lidské bytosti jedněmi z nejzákladnějších potřeb. Jenže k tomu všemu přidáme vůně esenciálních olejů, účinky se rázem násobí.

Aromaterapeutická masáž – praktická část

Teď bych chtěla zmínit něco o praktické části. Jak na to? Jak vybírat esenci, jak masírovat, jak začít? Znáš to. Myslím, že tě můžu uklidnit. Tato cesta je o zkušenosti, o objevování, experimentování. Zkus třeba pomeranč, který má povzbuzující účinky a nastoluje pocit radosti a štěstí, nebo třeba levanduli, která dokáže uklidnit mysl a připravit tě na hlubokou regeneraci.

Výběr esenciálních olejů

S výběrem esenciálních olejů je to jako s hudbou - každý má svůj oblíbený žánr. Možná tě potěší vanilka, možná citrón, santalové dřevo nebo třeba myrha. Každý olej má své specifické vibrace, svou vůni, svůj účinek. Klíčem je tedy prozkoumat, co ti vyhovuje, co tě uklidňuje, co tě zkrátka stimuluje.

Jak připravit aromaterapeutickou masáž doma

Podívejme se na to, jak můžeme připravit aromaterapeutickou masáž doma. Prvně, potřebujeme base olej, může to být třeba mandlový olej, který je ideální pro pokožku. Poté přidáme několik kapek esenciálního oleje podle našeho výběru. Nezapomeňte vždy zkontrolovat, jestli nemáte na olej alergickou reakci. Pak, může začít magie. Dotek, láska, vůně. Je to taková naše maličká domácí wellness.

Moje zkušenost s aromaterapeutickou masáží

A teď bych se chtěla podělit o moji zkušenost. Jak jsem již dříve zmínila, můj manžel Lukáš a já jsme prošli těžkou dobou. Ale namísto toho, abychom hledali řešení na radách psychologů, rozhodli jsme se vyzkoušet aromaterapeutickou masáž. Nebylo to jednoduché, nebylo to hned. Ale nakonec, po mnoha sezeních, mnoha hodinách, jsme začali vnímat změnu. Uvolnění, porozumění, lásku, kterou jsme k sobě znovu našli. A to díky simplicite esence růže a mandlového oleje.

Na závěr bych chtěla říci, že každý vztah může procházet těžkými chvílemi. Já věřím, že je vždy možné najít řešení. Pro nás to byla aromaterapeutická masáž. A jaké to bude pro vás, o tom se můžeme bavit příště.