Kdy je nejlepší jít na masáž?

Výběr optimálního času pro masáž

Masáže jsou úžasným způsobem, jak se zbavit stresu, napětí a bolesti z našeho těla. Jistě to znáte, je po náročném dni, bolí vás ramena a nic by nebylo lepšího než jít na masáž. Ale kdy je ten nejlepší čas? Každý máme různé životní rytmy a potřeby, a proto si tuto otázku klade mnoho z nás. Mimo to může být výběr správného času důležitý i pro maximální výhody, které masáže mohou přinést.

Ale nebojte se, já jsem tu, abych vám pomohla. Hned po ránu si obvykle dopřávám svůj oblíbený šálek čaje a přemýšlím o tom, jak můj den bude vypadat. A právě dneska jsem si uvědomila, že bych mohla svoje poznatky a zkušenosti sdílet s vámi. Takže jdeme na to!

Jak na to: Plánování dne se započítáním masáže

Někteří z nás preferují ranní masáže, jiní odpolední nebo večerní. Vše záleží na naší biologické hodině a tom, jak náš den vypadá. U mě je to tak, že ráda začínám den aktivně. Když se Pavel vrátí z noční směny, chci, abychom mohli spolu trávit čas, a tak se snažím zařizovat věci, na které potřebuji být sama, co nejvíc dopoledne.

Moje oblíbená masérka mi jednou řekla, že pokud chci opravdu využít všechny výhody masáže, měla bych jít nejlépe dopoledne, kdy je tělo nejvíce aktivní. Masáže totiž pomáhají uvolnit svaly a zlepšovat prokrvení, takže ráno může být vhodná doba k tomu, abychom dostali ten správný impuls do dne.

Masáže pro různé typy lidí

Ale ne každý je ranní ptáče. Můj Pavel, například, miluje svůj klidný večer. A také miluje masáže! Jaký by to byl život, kdybychom neprožívali ty malé radosti, jako je kvalitní masáž po náročném dni! A tak mu občas doma dopřeji masáž, když se vrátí z práce.

Večerní masáže mohou být skvělé pro ty z nás, kteří mají náročný den a potřebují si odpočinout. Pokud tedy potřebujete vypláchnout stres z těla a uvolnit mysl, večerní masáže mohou být pro vás tím pravým. Přitom nezapomínejte na fakt, že masáže stimulují produkci endorfinů, hormonů štěstí, takže po masáži budete cítit nejen tělesnou, ale i duševní úlevu.

Proč nejít na masáž kdykoliv

Ale proč vlastně nemůžu jít na masáž kdykoliv během dne, zeptáte se? No, můžete. Ale existuje několik faktorů, které ovlivňují to, jak masáž ovlivní naše tělo. Pokud jste například právě snědli velký oběd, možná budete cítit nepohodlí během masáže na břiše. Nebo pokud jste příliš unavení, možná usnete a neprožijete masáž tak intenzivně, jak byste mohli.

Takže i když jde hlavně o to, abyste se cítili pohodlně a dobře, je dobré mít na paměti, že některé okamžiky mohou být méně vhodné pro masáže než jiné. A to je v pořádku. Nakonec jde hlavně o to, co se vám líbí a co vám vyhovuje. Takže poslouchejte své tělo a udělejte to, co je pro vás nejlepší!

Jaký je můj názor?

Dopoledne, odpoledne, večer...kdy je ten správný čas? Osobně preferuji dopoledne, protože se cítím energizovaně a tělo je připraveno na další náročný den. Ale Pavel má raději večer, protože mu to pomáhá uvolnit se po dni plném stresu. A víte co? To je v pořádku. Protože na konci dne, masáže jsou o relaxaci a pohodě. Takže nezáleží na tom, kdy si ji dopřejete, ale na tom, aby vám dělala dobře.

Vždyť i náš papoušek Koko má rád, když mu drbeme peří po dlouhém dni plném křiku a našeho miláčka kočku Mínu masírujeme, když si lehne na svůj oblíbený polštářek. A co vy? Kdy máte rádi své masáže? Budu ráda, když mi to napíšete do komentářů!