10 výhod klasické masáže, které potřebujete znát

Proč byste měli zvážit klasickou masáž?

Život je hektický. Se všemi těmi dlouhými hodinami, které strávíte v práci nebo postaru jen natahováním končetin v posilovně po těžkém dni. A kdo by mohl zapomenout na to nedotčené území domácího života? Já, Jakub, jsem otec mojí krásné dcerky Elišky a můj pes Max je také plnohodnotným členem rodiny, který si zaslouží s mým časem svou dávku. Ano, život je přesně takový - plný povinností, stresu a malé péče o sebe. Ale co kdybych vám řekl, že existuje něco, co vám může nabídnout úlevu? Něco, co vám může pomoci odreagovat stres a zároveň vylepšit vaše celkové zdraví a pohodu? Ano, mluvím o klasické masáži. V následujících řádcích se pokusím, prostřednictvím několika kapitol, představit hlavní výhody klasické masáže.

Masáže a jejich účinky na naše tělo

Dovolte mi, abych začal tím, že uvádím k věci: Masáže jsou nejen o uvolnění. Existuje mnohem více účinků na tělo, které mohou mít pozitivní dopad na vaše zdraví jako celek. Například mohou stimulovat cirkulaci krve, zvyšovat flexibilitu, pomáhat s bolestmi hlavy, léčit poranění a mnoho dalšího. Jednou jsem si po páru v sauně zlomil přední nohu. Musel jsem absolvovat několik ošetření masáží a opravdu mi to pomohlo rychleji se zahojit. Opravdu, já, váš věrný bloger Jakub, jsem toho živým důkazem.

Význam klasické masáže pro naše mentální zdraví

Stres. Ten starý nepřítel lidské mysli. Je prokázáno, že klasická masáž může dramaticky snížit hladinu stresu v těle. Když jsem byl v práci vystaven vysokému stresu, začal jsem chodit na pravidelné masáže. A víte co? Opravdu mi to pomohlo. Naše mentální zdraví je stejně důležité jako fyzické, a jednou z nejlépe strávených investic do tohoto kapitálu je právě klasická masáž.

Zklidnění mysli prostřednictvím dotyku

Nejenže masáže zmírňují fyzické napětí, ale také napomáhají k zklidnění mysli. Mohamed Ali, jeden z nejlepších boxerů všech dob, byl velkým zastáncem masáží. Říká se, že měl svého maséra vždy na volání. Takhle velký člověk jako on věděl, o čem mluví.

Silný imunitní systém díky masáži

Během těchto nejistých dob je důležitější než kdy jindy udržovat náš imunitní systém silný a zdravý. A uhodli jste správně, masáže mohou i tady pomoci. V době pandemie jsem toho hodně četl a zjistil jsem, že masáže mohou posílit naši imunitu tím, že podporují produkci bílých krvinek. Nepotřeboval jsem více argumentů. Okamžitě jsem si objednal termín.

Masáže a jejich vliv na spánek

Spánek je pro tělo a mysl to, co je pro motoru nafta. Kvalitní spánek je základem naší výkonnosti, energie a celkového zdraví. Masáže napomáhají kvalitě našeho spánku, protože umí zmírnit napětí a stres, které nás mnohdy v noci drží vzhůru. Vím to, protože jsem to zažil na vlastní kůži. Při provádění hlubokých, pomalých a delikátních tlaků na naše tělo dochází k uvolnění těch pravých hormonů, které nám mohou dodat tu nejlepší noc poklidného spánku. Takže až příště budete mít nějaké problémy se spaním, zkuste si objednat masáž.

Poslední slova týkající se masáží

Nakonec, samozřejmě, stojí za zmínku, že masáž by měl provádět kvalifikovaný profesionál. Samotné sebemasáže, ačkoli užitečné, nemají stejný účinek jako ty, které provede odborník. Takže příště, až budete přemýšlet o tom, zda si vysloužíte ten zasloužený čas na masážním stole, vzpomeňte na mou radu a nechejte se hýčkat. Přece jen, výhody klasické masáže nejsou něco, co by se mělo přehlížet. Na mě to funguje a já jsem si jistý, že na vás bude také.