Shiatsu masáž: Cesta k hluboké relaxaci a pohodě

Co je to Shiatsu masáž?

Jako je to známo, Shiatzu masáž má své kořeny v tradičním Japonsku. Ale co je to Shiatsu masáž? Kamarádi, to je opravdová magie, kdy ruce maséra mohou přinést takovou úlevu a pohodu! Shiatsu v doslovném překladu znamená „tlak prstů“. Je to speciální druh masáže, která spočívá v aplikaci tlaku na určité body těla. Práce pohybuje energií „qi“ (nebo „chi“) po těle pomocí systému nazývanýho meridiány. Věděli jste, že základním principem Shiatsu je uvědomění si vlastního těla a harmonizace energie? To je fascinující, nemyslíte? Zatímco se klasické masáže zaměřují především na uvolnění svalů a kloubů, Shiatsu je mnohem hlubší a komplexnější. Je to naprosto jedinečný zážitek!

Jak probíhá Shiatsu masáž?

Takže, jak probíhá Shiatsu masáž? Představte si, že ležíte na jemně polstrované podložce na zemi, dole bez oblečení, ale zakrytý látkou nebo ručníkem. Chcete-li pochopit, co se mu děje, musíte se dostat do toho. A tak na to jdu! Když masér pracuje na meridiánech vašeho těla, můžete cítit tlak, ale ne bolest. Je jako kdyby někdo jemně hladil vaše tělo prsty a palci. Můžete dokonce usnout, jak je to uklidňující. Rád bych zmínil, že Shiatsu je nejen o fyzické, ale také o emocionální stránce. Probouzí se emoce, které můžete cítit, ale také pocítit hlubokou relaxaci a pohodu.

Proč vyzkoušet Shiatsu masáž?

Pamatujete si, kdy jsem zmínil tlak na meridiány? No, přátelé, tato terapie pomáhá udržovat a obnovovat zdraví těla. Takže, pokud se cítíte unavení, vyčerpaní, stresovaní nebo prostě potřebujete trochu "mě casu", Shiatsu může být skvělou volbou! Dosud se mi podařilo léčit bolesti hlavy, únavu, nespavost a mnoho dalších potíží. Není to zázrak? Zároveň je to nádherný způsob, jak se odpojit a spojit se s vlastním tělem. Shiatsu je úžasný způsob, jak si dopřát trochu péče o tělo a duši.

Výhody Shiatsu masáže

Pojďme se bavit o výhodách Shiatsu masáže. Široký rozsah výhod, které Shiatsu nabízí, zahrnuje vše od zmírnění stresu a úzkosti po snížení bolesti hlavy, bolesti zad a krku. Promujete-li zdravý životní styl, Shiatsu může být skvělým doplňkem vaší rutiny. Je to skvělý způsob, jak pomoci tělu se zotavit a regenerovat energii. Nedá se zapomenout, že se může výrazně zlepšit kvalita vašeho spánku. Je to jako kdybyste měli osobní vojáka, který brání Vašemu stresu prchát přes hranice vašeho těla! To je úžasné, nemyslite?

Jak se připravit na Shiatsu masáž?

Před Shiatsu masáží je důležité mít v úmyslu několik věcí. První a nejdůležitější je, abyste byli připraveni relaxovat a otevřít se zážitku. Před započetím masáže je dobré se hydratovat a v žádném případě nepřejídat. Nejlepší je mít lehké jídlo, asi dvě hodiny před masáží. A co si vzít s sebou? Pohodlné a lehké oblečení. Chápu, že to zní trochu zvláštně, ale věřte mi, budete chtít být co nejpohodlnější. Shromažďujeme síly pro další část a vstupujeme do světa Shiatsu.

Co očekávat po Shiatsu masáži?

Nyní, když víte, jak se připravit, pojďme mluvit o tom, co můžete očekávat po masáži Shiatsu. Cítit se uvolněně, to je jasné! Ale po masáži můžete také cítit, že se vaše tělo trochu „rozhýbává“, jako by se dostalo do nového rytmu. Můžete cítit větší průtok energie a možná také trochu více emocí. To je zcela normální a další důkaz, jak masáž Shiatsu pracuje nejen s naším tělem, ale také s naším duševním a emočním stavem. A kromě toho, kdo nemá rád pocit hluboké relaxace a pohody?

A samozřejmě, smích je vždy nejlepší masáže! Když tady píšu o Shiatsu masáži, vzpomenu si na jedno zábavné příběhy z mého dětství. Můj syn Ladislav jednou zkoušel Shiatsu masáž na naší psovi. Bohužel psa to moc nebavilo, a ani Ladislav z toho nebyl příliš nadšený. Ale když vzpomínám na ten zábavný moment, nemohu si pomoct, ale smát se. Myslím, že to je důkaz, že Shiatsu masáž je skutečně cesta k hluboké relaxaci a dobré náladě!

Tak to je vše! Doufám, že jsem vám pomohl lépe porozumět Shiatsu masáži a jeho mnoha výhodám. Takže jestliže hledáte cestu k hluboké relaxaci a pohodě, proč nevyzkoušet Shiatsu masáž? Může to být právě to, co potřebujete. Vždyť jak říkají: „Nejlepší věci v životě jsou ty, které mohou pohladit naši duši.“