Odhalte tajemství havajské masáže Lomi Lomi

Co je to havajská masáž Lomi Lomi?

Na samotném úvod možná trochu překvapím. Lomi Lomi není jen masáž. Je to spíše archaická duchovní praxe Havajčanů, která byla používána k léčení nejen těla, ale i duše a ducha. Tato masáž je, mí milí čtenáři, skutečný prožitek! Pojďme na to společně, vezmu vás na mystickou cestu plnou pohybů, vůní a zvuků, které uvolňují tělo, duši a mysl.

Historické zázemí Lomi Lomi je fascinující. Šamani starého Havaje používali techniky Lomi Lomi jako část své duchovní praxe. Když zavřete oči, cítíte průpovídkovou havajskou pláž, slunce hřeje na tvář, vítr jemně fouká. Ale ne, jsem stále v Plzni a moje kočka Mína leží klidně na lavičce vedle mě.

Jak probíhá havajská masáž Lomi Lomi?

To je ale pouze začátek naší smyslné cesty. Jak probíhá procedura? Jak se cítíte, když se poléváte kokosovým olejem a ponoříte do světa lomi lomi? Lomi lomi je masáž těla celého, hluboká práce s tělem, která stimuluje svaly, probouzí smysly a obnovuje systém.

Jako prvně, dostanete krásný pu-ili, havajský rituál, který otevírá energii vašeho těla. Masérka, nebo masér, začne jemnou prací na vašem těle, často používají lokty a předloktí, aby odhalili a uvolnili všechny uzly a blokády. Celá procedura se odehrává v rytmu havajské hudby, která představuje doprovod k pohybům maséra.

Lomi Lomi v praxi

Jsem blogerka, a ne masérka, ale vyzkoušela jsem Lomi Lomi na vlastní kůži a byl to nezapomenutelný zážitek. Když mi masérka řekla, že energie v mém těle je jako řeka, která teče, řeka, která je možná plná kamenů a větví, které blokují tok, bylo mi jasné, že to je dokonalá analogie na životní stres, který se hromadí v našem těle.

Nemohu si pomoct, abych si nepředstavila svého papouška Koko, jak se snaží vylézt z klece, když je čas na jeho odpolední let. Je to stejný pocit uspokojení a úlevy, když se vám podaří uvolnit blokádu v těle a cítit, jak energie znovu volně proudí.

Přínosy masáže Lomi Lomi

Samozřejmě, nesmíme zapomínat na přínosy Lomi Lomi. Tato masáž je nejen zážitek pro smysly, ale také nástroj pro fyzickou a duševní obnovu. Lomi Lomi může pomoci zmírnit stres, únavu, bolesti hlavy a napětí v těle.

Můj syn Samuel má sklon k migrénám a našla jsem, že Lomi Lomi mu pomáhá ulevit od bolesti. Ale nejen to, také ho zklidňuje a pomáhá mu lépe spát. Po třech sezeních se Samuel cítil klidnější a méně vystresovaný.

Lomi Lomi ve vašem životě

Neztratme z očí, že Lomi Lomi je cesta. Cesta k sebepoznání, k harmonii a ke štěstí. Každé z nás má možnost stát se na chvíli havajským šamanem a zažít léčivou práci s tělem. Nezapomínejte, že i malá změna může mít velký dopad na vaše zdraví a pohodu.

Lomi Lomi je tedy způsobem, jak se dostat k hlubšímu porozumění svému tělu, ale také k léčbě a znovunastolení rovnováhy. Když postupně odstraňujeme blokády v našem energetickém poli, začínáme cítit lehkost a radost, kterou nám lomi lomi dává.

Související historie z mého života

A ještě vám chci na závěr vyprávět jeden můj příběh, který se týká Lomi Lomi. Když jsem se poprvé dostala na masážní stůl a nechala na sobě učinit divy, byla jsem vystrašená. Měla jsem obavy z neznámého, připadala mi to situace tak... intimní. Ale jakmile masáže začala, tyto obavy opadly. Bylo to jako vstát ráno, když je všechno ticho a klid, jen slyšíte ševelení listí na stromech a ptáky, zpívající přivítání nového dne.

Tentýž pocit klidu a míru, který jsem cítila ten den na masážním stole, s sebou nesu dodnes. Každý z nás potřebuje chvíli klidu, odpočinku a regenerace. A Lomi Lomi, přátelé, nám tu chvíli může skutečně nabídnout. Zkuste to také, třeba objevíte v sobě novou energii a vkus pro život. A to už stojí za to, pokud se mě ptáte.